Odkurzone Poradniki

Odkurzacz do 200 zł

Jaki sprzęt możemy wybrać w kwocie do 200 zł? Czy to wystarczy do zakupu przyzwoitego odkurzacza?

odkurzacz bezworkowy Blaupunkt VCC301

Artykuł został podzielony na dwa główne segmenty:

 • pierwszy to ranking najchętniej wybieranych odkurzaczy w cenie do 200 zł (na podstawie porównywarek cenowych),
 • drugi to poradnik zakupowy zawierający informacje, jakie parametry oraz wyposażenie dodatkowe uwzględniać, aby wybrać najlepszy możliwy odkurzacz w tym przedziale cenowym.

Ranking odkurzaczy do 200 zł – maj 2024

Poniżej znajduje się zestawienie najchętniej wybieranych odkurzaczy do 200 zł. Ranking na maj 2024 jest aktualizowany każdego dnia. Mamy nadzieję, że korzystając z zestawienia TOP10 oraz poniższego poradnika + Jak wybrać dobry odkurzacz do 200 zł? + pomożemy w wyborze najlepszego możliwego sprzętu.

Jak wybrać najlepszy możliwy odkurzacz do 200 zł?

Odkurzacze dostępne w cenie do 200 zł to tanie budżetowe konstrukcje, wśród których nie uda nam się wybrać bardzo wydajnego sprzętu. Ten przedział kwotowy oferuje sprzęt do niezbyt wymagających zastosowań, jednak także i tutaj można znaleźć zarówno te gorsze, jak i lepsze oraz bardziej opłacalne modele. Postaramy się poniżej przedstawić, czego możemy się spodziewać pod odkurzaczu do 200 zł.

Powiązania:  Jaki odkurzacz kupić?

Marka odkurzacza do 200 zł

 • W tym przypadku można znaleźć propozycje zarówno od bardziej, jak i od tych mniej znanych producentów. Ten sektor jest reprezentowany chociażby przez takie marki jak Amica, Clatronic, Adler, Gallet, Hoover, Dedra, Xiaomi, Blaupunkt, Zeegma, Hyundai, Sencor, Lund, Eldom, Concept, Bomann, Philips, Camry, Saturn, Zilan czy też Prime3.

Oferowana moc urządzenia

 • Praktycznie większość odkurzaczy oferowanych w cenie do 200 zł posiada moc na poziomie 700-800 W, przy czym z powodzeniem możemy znaleźć i mocniejsze konstrukcje – nawet powyżej 900 W. Niekiedy po znacznych przecenach znajdziemy również modele powyżej 1500 W, będące starszymi konstrukcyjnie urządzeniami.
 • Pamiętajmy, że szczególnie w tańszych odkurzaczach wzrost mocy idzie w parze z hałasem, jaki emituje – dlatego, jeżeli już jesteśmy zdecydowani na zakup znacznie mocniejszego taniego odkurzacza, warto wybrać taki z możliwością regulacji mocy za pomocą np. pokrętła.

Hałas, zasięg oraz tryb pracy

 • W budżetowych, dostępnych w kwocie do 200 zł, odkurzaczach kultura pracy jest bardzo podobna i utrzymuje się w zakresie zazwyczaj od 76 do 80 dB. Jeżeli jest okazja, to warto kupić model dysponujący poziomem hałasu znacznie poniżej 75 dB (najczęściej wyprzedaże).
 • Zasilanie za pomocą przewodu elektrycznego wymaga brania pod uwagę jego długości – z reguły w cenie do 200 zł spokojnie znajdziemy konstrukcje wyposażone w kabel o zasięgu przynajmniej 7 metrów (na potrzeby dużych powierzchni – im dłuższy, tym lepszy). Nawet w bardzo tanich odkurzaczach mamy do dyspozycji praktyczną zwijarkę.
 • Oferowane w cenie do 200 zł odkurzacze posiadają tryb pracy na sucho, poza sporadycznymi przypadkami i akcjami wyprzedażowymi nie spotkamy tu raczej sprzętu umożliwiającego czyszczenie na mokro.

Sposób magazynowania kurzu oraz typ filtra

 • W większości przypadków odkurzacze do 200 zł są wyposażone w worki, jednakże także i w tym budżecie spokojnie znajdziemy modele bezworkowe, z pojemnikami.
 • Jeżeli poszukujemy czegoś do odkurzania tapicerki samochodowej lub też kanapy, wówczas do 200 zł znajdziemy także małe ręczne modele wyposażone posiadające zbiornik na kurz o pojemności do 0,5 litra. Większe odkurzacze poziome mogą dysponować workiem lub pojemnikiem do maksymalnie 2 litrów.
 • Osoby cierpiące na alergię z pewnością będą poszukiwać odkurzaczy wyposażonych w filtr antyalergiczny, jednak lepszym dla nich rozwiązaniem będzie zwiększenie budżetu i zakup modelu z funkcją prania.
Powiązania:  Odkurzacz do 500 zł

Wyposażenie oraz dodatki w odkurzaczu

 • W cenie do 200 zł nie znajdziemy modeli oferujących funkcję prania. Standard to oczywiście wąż ssący i rura (odkurzacze poziome oraz pionowe), przydadzą się również akcesoria dostępne w niektórych odkurzaczach w postaci turboszczotki, ssawki wielofunkcyjnej, szczotki czy też ssawko-szczotki.
 • Odkurzacze poziome i pionowe, które zasilane są za pomocą przewodu elektrycznego, posiadają w standardzie zwijarkę na kabel.
 • Jeżeli to możliwe, starajmy się wybrać odkurzacz o jak najwyższej w tej cenie klasie energetycznej oraz klasie odkurzania dywanów i powierzchni twardych.

Kolor i odcień odkurzacza

 • Modele odkurzaczy w cenie do 200 zł najczęściej posiadają dominującą barwę w postaci koloru białego, czarnego, czerwonego, szarego, żółtego, pomarańczowego, niebieskiego oraz fioletowego.

Podsumowanie, czyli jaki odkurzacz do 200 zł?

 • Odkurzacz tani, a zarazem dobry? Wbrew pozorom, dysponując kwotą maksymalnie 200 zł nie musimy być skazani na złej jakości, głośne i niefunkcjonalne urządzenia starej generacji. Oczywiście w tej kategorii cenowej nie możemy się spodziewać wysoko zaawansowanych rozwiązań, ale też nie zawsze są one potrzebne. Jeżeli postawimy na podstawową funkcję – skuteczne sprzątanie – i nie będziemy mieli większych wymagań odnośnie poziomu hałasu czy zastosowanych innowacji, bez trudu znajdziemy model, który nas usatysfakcjonuje.
 • Większość odkurzaczy kosztujących mniej niż 200 zł to odkurzacze workowe, co niekoniecznie musi być wadą. Tradycyjne odkurzacze nadal cieszą się dużą popularnością ze względu na prostotę obsługi oraz brak konieczności konserwacji i czyszczenia elementów urządzenia, no i oczywiście ze względu na niską cenę.
 • W tym przedziale cenowym możemy też znaleźć nieliczne modele odkurzaczy bezworkowych, traktujmy jednak ostrożnie tę ofertę. Tanie, niskiej klasy urządzenia tego typu mogą być wyposażone w kiepskiej jakości pojedynczy filtr, nieszczelną obudowę lub pojemnik o zbyt małej pojemności, i w rezultacie mogą stanowić sprzęt niefunkcjonalny i trudny w obsłudze, a dla alergików – wręcz niebezpieczny.
 • Po dobrych odkurzaczach – nawet z tej półki cenowej – powinniśmy oczekiwać wyposażenia w filtr HEPA, choć niestety nie wszystkie modele mogą się tym pochwalić. Bardzo istotna z punktu widzenia skuteczności sprzątania jest moc ssania (powyżej 200 W), choć oczywiście nie możemy spodziewać się tu cudów; właściciele zwierząt domowych i alergicy powinni zainwestować raczej w droższe urządzenie.
 • Tani odkurzacz spełniający te podstawowe standardy będzie dobrym rozwiązaniem dla niezbyt wymagających użytkowników niewielkich mieszkań. Miłośnicy psów i kotów, osoby cierpiące na alergię, a także mieszkańcy dużych domów z podłogami wyłożonymi dywanami i wykładzinami powinni zastanowić się nad sprzętem wyższej klasy.
 • W przypadku odkurzacza w tak niskiej cenie musimy też pogodzić się z faktem, że urządzenie raczej nie będzie należało do najcichszych.
Powiązania:  Odkurzacz ogrodowy

Najchętniej wybierane odkurzacze do 200 zł – maj 2024

Przypominamy poniżej najchętniej wybierane, w aktualnym na maj 2024 rankingu TOP10, odkurzacze dostępne w kwocie do 200 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *