Odkurzone Poradniki

Odkurzacz do 400 zł

Jaki sprzęt najlepiej wybrać do kwoty 400 zł? Czy ten przedział cenowy wystarczy, by kupić dobry odkurzacz?

odkurzacz workowy Karcher VC 2 1.198-105.0

W publikacji zostały zawarte następujące informacje:

 • pierwsza część to ranking najchętniej wybieranych odkurzaczy w cenie do 400 zł (na podstawie porównywarek cenowych),
 • druga część to poradnik zakupowy, który przedstawia, jakie parametry oraz wyposażenie dodatkowe uwzględniać, aby wybrać dobry odkurzacz w tym przedziale cenowym.

Ranking odkurzaczy do 400 zł – maj 2024

Poniżej znajduje się zestawienie najchętniej wybieranych odkurzaczy do 400 zł. Ranking na maj 2024 jest aktualizowany każdego dnia. Mamy nadzieję, że korzystając z zestawienia TOP10 oraz poniższego poradnika + Jak wybrać dobry odkurzacz do 400 zł? + pomożemy w wyborze najlepszego możliwego sprzętu.

Jak wybrać dobry odkurzacz do 400 zł?

Kwota do 400 zł pozwala na zakup całkiem przyzwoitego sprzętu czyszczącego, który sprosta domowym wyzwaniom. Sprawdźmy zatem, co oferują nam odkurzacze w cenie oscylującej wokół 400 zł. Warto zwrócić uwagę na częste akcje promocyjne, pozwalające na stanie się właścicielem lepszego sprzętu po znacznej obniżce ceny.

Producent odkurzacza

 • W ofercie odkurzaczy do 400 zł można znaleźć propozycje od wielu czołowym marek, zajmujących się produkcją sprzętu AGD. Swój sprzęt oferują w tej cenie m.in. Beko, Bosch, Electrolux, Hoover, Karcher, Raven, Tefal czy Zelmer.

Rodzaj sprzętu i wielkość pojemnika

 • W cenie do 400 zł oferowane są w większości przypadków tradycyjne odkurzacze, wyposażone w worki. Zakładany budżet to jednak realna możliwość znalezienia przyzwoitego odkurzacza bezworkowego (zwracajmy uwagę na oferty promocyjne). Sporadycznie można spotkać również małe ręczne modele, wyposażone w akumulator.
 • Kwota do 400 zł pozwala z kolei na wybór pomiędzy odkurzaczami oferującymi bardzo zróżnicowaną pojemność worka lub pojemnika. Możemy spotkać zarówno takie z bardzo małym zbiornikiem na kurz (do 1 litra), jak również i takie, których pojemność przekracza 3 litry. Jaki zatem kupić? Zależnie od przeznaczenia odkurzacza oraz wielkości powierzchni, na której będzie wykorzystywany.
Powiązania:  Odkurzacz do 500 zł

Wyposażenie odkurzacza oraz dostępne funkcje

 • W kwocie do 400 zł spokojnie możemy znaleźć odkurzacz, który sprosta domowym wyzwaniom, nawet tym bardziej zaawansowanym. Do skuteczniejszego czyszczenia z pewnością przydadzą się nam dodatkowe akcesoria w postaci ssawek wielofunkcyjnych, szczotki do delikatnych powierzchni, ssawko-szczotek, turboszczotki itp. Standardem w odkurzaczach zasilanych elektrycznie jest zwijarka przewodu.
 • Celem wygodniejszego operowania odkurzaczem z pewnością przyda się również rura teleskopowa, uchwyt na obudowie oraz możliwość regulacji mocy sprzętu (w cenie do 400 zł jest to z reguły pokrętło do sterowania manualnego).
 • Odkurzacze z zasilaniem elektrycznym posiadają przewód o długości najczęściej do 8 metrów, na potrzeby sprzątania dużych powierzchni z pewnością przyda nam się kabel przynajmniej 9-10 metrowy. W kwocie 400 zł powinniśmy znaleźć sprzęt z na tyle długim przewodem.
 • W cenie do 400 zł nie znajdziemy raczej odkurzaczy wyposażonych w funkcję prania.

Moc i kultura pracy odkurzacza

 • Parametrem determinującym w dużej mierze wydajność odkurzacza jest oczywiście jego moc wejściowa – najczęściej do 400 zł mamy do wyboru sprzęt do 800 W, na potrzeby sprzątania dużych powierzchni o zróżnicowanej charakterystyce (twarda powierzchnia, dywan, tapicerka itp.) warto jednak kupić taki dysponujący mocą przynajmniej 800 W.
 • Poziom hałasu emitowany podczas pracy odkurzacza może być mocno zróżnicowany. W cenie do 400 zł znajdziemy już modele, które w czasie sprzątania nie przekraczają 70 dB, choć są one w zdecydowanej mniejszości. Najczęściej są to konstrukcje, które emitują hałas na poziomie 76-80 dB. Wybierajmy także sprzęt dysponujący jak najwyższą klasą energetyczną oraz klasami czyszczenia poszczególnych powierzchni.

Wielkość i kolor sprzętu

 • Waga odkurzacza w dużej mierze determinuje jego mobilność oraz wygodę użytkowania. Do 400 zł mamy całkiem sporo modeli, których masa własna nie przekracza 2 kg (bez osprzętu w postaci węża ssącego, rury, turboszczotki itp.). Mocniejsze egzemplarze z reguły ważą nieco więcej – 3,4, a nawet niekiedy powyżej 6 kg. Do transportowania cięższego odkurzacza przydadzą się dobre kółka (najlepiej z miękkiego tworzywa) oraz duży, wygodny uchwyt.
 • Kolor ma charakter stricte dekoracyjny i powinien stanowić jedynie mniej ważne (np. pod kątem stylu aranżacji domowego wnętrza), a nie główne kryterium wyboru odkurzacza do 400 zł. Najczęściej oferowane kolory to biały, czarny, czerwony, pomarańczowy czy też niebieski.
Powiązania:  Odkurzacz do domu ze zwierzętami

Materiał pojemnika i filtr

 • Pojemniki w odkurzaczach bezworkowych to konstrukcje plastikowe, z kolei w przypadku modeli workowych mamy tutaj do wyboru wersje papierowe, syntetyczne oraz tekstylne. Worki papierowe z reguły cechują się najmniejszą odpornością.
 • Dobry filtr antyalergiczny HEPA pozwoli na skuteczne wyłapywanie zanieczyszczeń wylotowych.

Podsumowanie, czyli jaki odkurzacz do 400 zł?

 • W kategorii odkurzaczy do kwoty 400 zł znajdziemy zarówno tradycyjne odkurzacze workowe, jak i wysokiej klasy urządzenia bezworkowe, w tym odkurzacze z systemem cyklonowym. Wybór technologii zależy od naszych potrzeb i upodobań – zarówno odkurzacze tradycyjne, jaki i bezworkowe oraz wodne mają swoje wady i zalety.
 • Uniwersalnym kryterium jest bardzo istotny parametr, jakim jest moc ssania – to w dużej mierze od niej zależy skuteczność sprzątania. Zainwestujmy w sprzęt o mocy ssania wynoszącej powyżej 500 W – zwróćmy na to uwagę zwłaszcza wtedy, gdy mamy w domu psa czy kota lub któryś z domowników cierpi na alergię.
 • W tej klasie urządzeń standardem powinien być kilkuwarstwowy, wysokiej klasy filtr HEPA, podobnie jak większy zestaw różnorodnych końcówek, choć w elektroszczotkę wyposażone są tylko niektóre modele z tego przedziału cenowego. W górnej granicy widełek cenowych znajdziemy odkurzacze z filtrem wodnym, a także odkurzacze hybrydowe – pozwalające odkurzać zarówno na sucho z workiem, jak i w systemie cyklonowym.
 • Odkurzacze w cenie około 400 zł są zazwyczaj wyposażone w zestaw ciekawych funkcji, na przykład możliwość parkowania zarówno w pionie jak w poziomie czy funkcja zbierania płynnych zabrudzeń, a nawet – w niektórych droższych (ok. 400 zł) modelach odkurzaczy z filtrem wodnym – nebulizator piany. Dużym ułatwieniem jest też coraz częściej spotykane w lepszych odkurzaczach sterowanie w rączce urządzenia.
 • Podsumowując, choć istnieją na rynku urządzenia sprzątające o wiele droższe i bardziej zaawansowane, wiele modeli odkurzaczy do 400 zł to optymalny sprzęt odpowiadający wymaganiom nawet bardziej wymagających użytkowników. Dodatkowym atutem tych średnio-półkowych urządzeń jest coraz większa dbałość producentów o ciekawy, nowoczesny design i ergonomiczną formę ułatwiającą korzystanie z odkurzacza na co dzień.
Powiązania:  Jaki odkurzacz kupić?

Najchętniej wybierane odkurzacze do 400 zł – maj 2024

Przypominamy poniżej najchętniej wybierane, w aktualnym na maj 2024 rankingu TOP10, odkurzacze dostępne w kwocie do 400 zł.

1 Opinia o “Odkurzacz do 400 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *