Rankingi Odkurzaczy Znanych Marek

Najlepsze odkurzacze Miele do 2000 zł. Ranking TOP10 modeli

Staramy się pomóc w wyborze możliwie najlepszego odkurzacza Miele do 2000 zł. Poniższe rankingi są aktualne na wrzesień 2023. Publikujemy:

 • TOP10 modeli odkurzaczy Miele do 2000 zł,
 • TOP5 chętnie kupowanych odkurzaczy marki Miele.

[TOP10] Odkurzacze Miele do 2000 zł. Ranking wrzesień 2023

Zestawienie TOP10 z odkurzaczami Miele do 2000 zł, chętnie kupowanymi w sklepach.

* Bieżąca aktualizacja rankingu – wrzesień 2023. *

Miele C3 CaT&Dog Flex

Miele C3 CaT&Dog Flex Najniższa Cena Online

Miele C3 CaT&Dog Flex - opis i dane techniczne

Krótki opis odkurzacza - rozwiń / zwiń
 • Marka odkurzacza: Miele
 • Pełna nazwa odkurzacza: Miele C3 CaT&Dog Flex
 • Ilość ofert: 2
 • Segment odkurzaczy: Modele znanych marek
 • Charakterystyka / Opis odkurzacza:

  listwa ochronnachroni meble i ścianyodkurzacze miele complete c2 i complete c3 posiadają okalającą listwę ochronną z tworzywa sztucznego. Chroni ona meble i urządzenia podczas przypadkowych kolizji.funkcjonalny system blokadybezpieczne zamknięcie z kliknięciemdysza podłogowa, rura ssąca i rączka potężnie zatrzaskują się razem ze sobą z głośnym kliknięciem.

  w odkurzaczu połączenie to jest zrównoważone, poszczególne części można jednak łatwo od siebie oddzielić za naciśnięciem przycisku, np. Żeby dodać kolejne akcesoria ssące.zwijanie kabla comfort przyciskiem dotykowymbez konieczności schylania sięw przypadku wszelkich odkurzaczy miele kabel można komfortowo wciągnąć naciskając na przycisk nożny, dzięki czemu nie trzeba się schylać.

  serie compact c2, complete c3 i blizzard cx1 są dodatkowo wyposażone w funkcję jednego dotknięcia, która zezwala na zwinięcie całego kabla po jednorazowym dotknięciu przycisku.pełnowartościowe akcesoriazawsze w zasięgu rękiodkurzacz miele ma na wyposażeniu seryjnym trzy wysokiej jakości akcesoria: dyszę do tapicerki, dyszę do fug, a także końcówkę ssącą z włosiem.

  są one zintegrowane w sposób bezpyłowy albo – tylko w miele – zamocowane do varioclip i za każdym razem gotowe do użycia.rura teleskopowa comfortindywidualna wysokość obsługi dla każdego wzrostuwygodną rurę teleskopową w luksusowym wzornictwie miele można instynktownie wyciągać na wymaganą wysokość roboczą i optymalnie zablokować.

  powiększona średnica zwiększa pojemność strumienia powietrza i tym samym pozwala uzyskać genialne rezultaty czyszczenia. Niewiele znaczące szczegóły, takie jak gumowana powierzchnia na górnej końcówce, okazują się bardzo poręczne.

  gdy rura opiera się o ścianę, nie ześlizguje się.system park. Dla przerw w odkurz./z aut. Wyłącz.łatwa obsługa bez konieczności schylania siędyszę do podłóg zaczepia się po prostu z tyłu odkurzacza, dzięki temu rura ssąca jest za każdym razem pod ręką i ustawiona w bezpiecznej pozycji roboczej.

  wyjątkowo inteligentne: w wybranych modelach complete c3 silni


Miele Blizzard Cx1 ComforT

Miele Blizzard Cx1 ComforT Najniższa Cena Online

Miele Blizzard Cx1 ComforT - opis i dane techniczne

Krótki opis odkurzacza - rozwiń / zwiń
 • Marka odkurzacza: Miele
 • Pełna nazwa odkurzacza: Miele Blizzard Cx1 ComforT
 • Ilość ofert: 4
 • Segment odkurzaczy: Modele znanych marek
 • Charakterystyka / Opis odkurzacza:

  blizzard cx1 comfort - skmf5odkurzacz bezworkowy ze sterowaniem radiowym dla komfortowej obsługi.odkurzacz bezworkowy ze sterowaniem radiowym dla komfortowej obsługi. Obfita produktywność czyszczenia dzięki technologii vortex – 890w maksymalna higiena powietrza z filtrem hepa lifetime dokładne i skuteczne sprzątanie dzięki ssawce ecoteq plus ochrona dla twardych powierzchni – elastyczny parquet twister wyjątkowo cicho i delikatnie – skrętne rolki dynamicdrive higieniczne opróżnianiehigieniczne opróżnianie.ze względu na wysoką moc ssania specjalnie zaprojektowanego silnika, wyjątkowo wysoka prędkość przepływu gwarantuje doskonałe oddzielanie kurzu od znacznych cząsteczek brudu i małych zanieczyszczeń do osobnych pojemników.

  opróżnianie pojemników odbywa się od dołu, dzięki czemu wznoszenie kurzu jest ograniczone do minimum.technologia vortexnajlepsze zasysanie dzięki wysokiemu przepływowi.dzięki technologii vortex stwarza się ogromna prędkość przepływu powyżej 100 km/h.

  w połączeniu z niezwykle grubą dyszą podłogową i sposobie prowadzenia powietrza ułatwiającym przepływ odkurzacz bezworkowy zapewnia najwyższą wydajność czyszczenia. Szerokie zabrudzenia i znikomy kurz są dzięki temu wspaniale od siebie oddzielone.

  wielkie zabrudzenia wpadają do klarownego pojemnika na kurz, a mały pył do oddzielnego pojemnika z filtrem starannym.comfortcleanautomatyczne samoczyszczenie dzięki czujnikom.postępowe czujniki mierzą przepływ powietrza filta pyłowego gore® cleanstream® i w razie potrzeby automatycznie aktywują funkcję samoczyszczenia comfortclean.

  w tym celu urządzenie wyłącza się na około 20 sekund. Funkcja comfortclean może także zostać uaktywniona ręcznie. W ten sposób comfortclean zapewnia stale wysoką sprawność czyszczenia.uchwyt comfortergonomiczna obsługa.ruchome mocowanie węża ssącego pozwala na poręczną, komfortową obsługę.

  korzystając z efektu dźwigni można łatwiej manewrować ssawką podłogową, bez nadwyrężania nadgarstków.pełnowartościowe wyposażeniezawsze w zasięgu ręki.odk

Powiązania:  Najlepsze odkurzacze iRobot do 1000 zł. Ranking TOP10 modeli

Miele SCouT RX3

Miele SCouT RX3 Najniższa Cena Online

Miele SCouT RX3 - opis i dane techniczne

Krótki opis odkurzacza - rozwiń / zwiń
 • Marka odkurzacza: Miele
 • Pełna nazwa odkurzacza: Miele SCouT RX3
 • Ilość ofert: 1
 • Segment odkurzaczy: Modele znanych marek
 • Charakterystyka / Opis odkurzacza:
  Transmisja na żywo z obszaru czyszczenia mocny odkurzacz automatyczny Miele Scout RX3 Home Vision HD jest wyekwipowany w 4-stopniowy system czyszczenia, który zapewnia staranne czyszczenie na każdej powierzchni. W porównaniu z RX2 Home Vision HD skuteczność czyszczenia została zwiększona nawet o 25%*. Żywotność baterii pozostała taka sama, tj. 120 minut na jednym ładowaniu. Odkurzacz wyekwipowany jest w szereg inteligentnych technologii i czujników do produktywnej nawigacji w przestrzeni i ochrony robota przed kolizją z meblami czy upadkiem ze schodów. Aby zapewnić najbardziej komfortowe sterowanie, lepsza aplikacja Miele Scout jest gotowa. Pozwala to na przykład na dobór określonych obszarów do czyszczenia lub określenie godzin pracy odkurzacza. Największą zaletą tego modelu jest szyfrowana transmisja obrazu hd na żywo z przednich kamer, którą można łatwo wyświetlić w aplikacji mobilnej. Kluczowe atrybuty robota odkurzającegoMiele
  Scout RX3 Home Vision HD SPQL Dzięki kompaktowej konstrukcji odkurzacz samoczynny Miele Scout RX3 Home Vision HD może z łatwością dotrzeć do trudno przystępnych miejsc. Do starannego czyszczenia rozmaitych narożników wykorzystuje 20-ramienne szczotki wahadłowe, które przekraczają szerokość odkurzacza. Żeby odkurzacz osiągnął te same prawidłowe wyniki na dywanach o wysokim włosiu, załączone są dodatkowo szczotki 6-ramienne. Odkurzacz automatyczny Miele może pokonać przeróżne przeszkody w dążeniu do czystości - niskie krawędzie dywanu albo progi o wysokości do 17 mm. Cały odkurzony brud jest przechowywany w pojemniku o obszerności 0,4 l. Jeśli odkurzacz samoczynny rozpoczął czyszczenie od podstawy ładującej, może automatycznie powrócić ponownie. Inteligentna nawigacja 3D 4 tryby - Auto, Spot, Turbo, Silent Szczotki boczne pędzla narożnego Żywotność baterii 120 minut Funkce Home Mapping Przesyłaj strumieniowo obraz na żywo z kamery do aplikacji przenośnej
  • Home Vision HD
  • Orientace v prostoru
  • Non-Stop 120 minut
  • 4stupňový čisticí systém
  • Optické senzory
  • Aplikace Miele Scout
  • Virtuální mapa
  "Zgłaszam się do ciebie bezpośrednio z podłogi" Odkurzacz samoczynny ma 2 przednie kamery, które mogą wyświetlać bieżący widok w aplikacji Miele Scout w jakości HD. Możesz rzucić światło na obciążenie robocze odkurzacza albo po prostu przejąć stery i zacząć sterować odkurzaczem bezpośrednio w aplikacji za pomocą przycisków strzałek. Transmisja na żywo jest szyfrowana, więc nie musisz się martwić o naruszenie swojej prywatności. Pełne detale produktu Funkcja timera Zamów Miele Scout RX3 Home Vision, aby mógł wziąć się do pracy zaraz po wyjściu z domu. Ma już oko na czas i rozpoczyna sprzątać o ustalonej godzinie. Możesz skonfigurować do 7 najróżniejszych kompilacji. Programy czyszczenia Scout RX3 Home Vision oferuje 4 tryby czyszczenia: tryb automatyczny, tryb punktowy do ukierunkowanego czyszczenia mniejszych obszarów, tryb Turbo do szybkiego czyszczenia i tryb cichy z cichą pracą. Wydajna filtracja Pojemnik na kurz jest nieskomplikowany i komfortowy do wyciągnięcia za pomocą żółtego uchwytu. Filtr AirClean Plus pozostawia powietrze w pomieszczeniu wyjątkowo czyste i możesz być pewien, iż odkurzony kurz trafi do pojemnika na kurz. Staranne czyszczenie narożników 20-ramienne szczotki boczne pozbędą Się irytujących kępek kurzu w trudno przystępnych rogach. Wyciągnięte ramiona boczne wystają poza szerokość urządzenia, a gdy napotkają przeszkodę, z wdziękiem przesuwają się do tyłu. Komplet zawiera dodatkowo 6-ramienne szczotki boczne do czyszczenia dywanów z długimi stosami.

Miele BooST CX1 CaT&Dog

Miele BooST CX1 CaT&Dog Najniższa Cena Online

Miele BooST CX1 CaT&Dog - opis i dane techniczne

Krótki opis odkurzacza - rozwiń / zwiń
 • Marka odkurzacza: Miele
 • Pełna nazwa odkurzacza: Miele BooST CX1 CaT&Dog
 • Ilość ofert: 1
 • Segment odkurzaczy: Modele znanych marek
 • Charakterystyka / Opis odkurzacza:

  Czas ładowania:0 godzin;Długość kabla:6,5 m;Dominujący kolor:czarny;Do sierści:tak;Filtr HEPA:tak;Funkcja prania:nie;Funkcje dopełniające:możliwość odkurzania na sucho, czyszczenie wszelkich rodzajów powierzchni, uchwyt do przenoszenia;Inne:możliwość użycia turboszczotki;Gwarancja:24 miesiące;kolor:czarno-złoty;Linia odkurzacza:Boost;Maksymalny czas pracy:0 minut;Miękkie kółka:nie;Moc wejściowa:890 W;Model worka:nie dotyczy;Model worka zamienniki (relacje):nie dotyczy;Napięcie akumulatora:0 V;Nazwa filtra:Air Clean HEPA;pojemność worka/pojemnika:1 litr;Poziom głośności:78 dB;Przechowywanie akcesoriów:uchwyt na akcesoria;Regulacja mocy ssania:pokrętło;Regulacja mocy ssania:tak;typ worka:pojemnik;rodzaj filtra:antyalergiczny;typ odkurzacza:bezworkowy;Waga:7,75 kg;Wskaźnik naładowania baterii:nie;Wskaźnik zapełnienia worka/pojemnika:przejrzysty pojemnik;rozmiary - głębokość:40 cm;rozmiary - szerokość:28 cm;wymiary - wysokość:28 cm;Wyposażenie:instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna;Pozostałe:filtr;Rury w wyposażeniu:rura teleskopowa;Szczotki, ssawki, dysze:ssawka do tapicerki, ssawka szczelinowa, ssawko-szczotka uniwersalna, szczotka z włosiem, turboszczotka;wyświetlacz:nie;Zasięg pracy:10 m;Zasilanie:sieciowe;Zwijacz przewodu:tak

Powiązania:  Najlepsze odkurzacze Beko. Ranking TOP10 modeli

Miele Blizzard CX1 CaT&Dog

Miele Blizzard CX1 CaT&Dog Najniższa Cena Online

Miele Blizzard CX1 CaT&Dog - opis i dane techniczne

Krótki opis odkurzacza - rozwiń / zwiń
 • Marka odkurzacza: Miele
 • Pełna nazwa odkurzacza: Miele Blizzard CX1 CaT&Dog
 • Ilość ofert: 1
 • Segment odkurzaczy: Modele znanych marek
 • Charakterystyka / Opis odkurzacza:

  blizzard cx1 cat & dog - skcf5odkurzacz bezworkowy z dużą paletą akcesoriów na specjalne wyzwania. Eliminuje niezawodnie włosy i sierść dzięki turboszczotce wyjątkowo wydajnie i precyzyjnie dzięki ssawce podłogowej airteq maksymalna higiena powietrza z filtrem hepa lifetime obszerna skuteczność czyszczenia dzięki technice vortex – 890w technika vortexnajlepsze zasysanie dzięki wysokiemu przepływowidzięki technice vortex tworzy się ogromna szybkość przepływu powyżej 100 km/h.

  w połączeniu z stanowczo grubą dyszą podłogową i sposobie prowadzenia powietrza ułatwiającym przepływ odkurzacz bezworkowy gwarantuje najwyższą wydajność czyszczenia. Duże zabrudzenia i mały kurz są dzięki czemu idealnie od siebie oddzielone.

  szerokie zabrudzenia wpadają do klarownego pojemnika na kurz, a niewielki pył do oddzielnego pojemnika z filtrem skrupulatnym.higieniczne opróżnianiehigieniczne opróżnianieze względu na wysoką moc ssania specjalnie zaprojektowanego silnika, wyjątkowo wysoka szybkość przepływu gwarantuje idealne oddzielanie kurzu od wielkich cząsteczek brudu i niewielkich skażeń do osobnych pojemników.

  opróżnianie pojemników odbywa się od dołu, dzięki temu wznoszenie kurzu jest ograniczone do minimum.comfortcleanautomatyczne samoczyszczenie dzięki czujnikominnowacyjne czujniki mierzą przepływ powietrza filta pyłowego gore® cleanstream® i w razie zapotrzebowania automatycznie aktywują funkcję samoczyszczenia comfortclean.

  w tym celu urządzenie wyłącza się na około 20 sekund. Funkcja comfortclean może dodatkowo zostać uaktywniona ręcznie. W ten sposób comfortclean zapewnia stale wysoką sprawność czyszczenia.pełnowartościowe wyposażeniezawsze w zasięgu rękiodkurzacz miele posiada na wyposażeniu seryjnym trzy wysokiej jakości akcesoria: dyszę do tapicerki, dyszę do fug i końcówkę ssącą z włosiem.

  są one zintegrowane w sposób bezpyłowy albo – tylko w miele – zamocowane do varioclip i zawsze gotowe do użycia.zwijanie kabla comfort przyciskiem dotykowymbez konieczności schylania sięwe wszys


Miele SCouT RX2

Miele SCouT RX2 Najniższa Cena Online

Miele SCouT RX2 - opis i dane techniczne

Krótki opis odkurzacza - rozwiń / zwiń
 • Marka odkurzacza: Miele
 • Pełna nazwa odkurzacza: Miele SCouT RX2
 • Ilość ofert: 2
 • Segment odkurzaczy: Modele znanych marek
 • Charakterystyka / Opis odkurzacza:

  producent Miele od ponad 90 lat zajmuje się produkcją najwyższej jakości odkurzaczy. Rozwiązania mieszkaniowe wymagają jednostkowych koncepcji, dlatego Miele oferuje rozmaite modele odkurzaczy w specjalnych wariantach wyposażenia.

  dostosowane są do bieżących potrzeb i do zmian, które dopiero mogą nastąpić np. Pojawienie się zwierzaka. Wtedy można zastosować specjalne turbo szczotki, a także filtry, które świetnie poradzą sobie z sierścią i zapachem.

  posiadają szereg funkcji i akcesoriów dopasowanych do zróżnicowanych podłóg takich jak dywany, panele, parkiety itp. Posiadacze dywanów na pewno będą usatysfakcjonowani z wykorzystywania modelu Miele Electro, który znamionuje się najwyższą siłą sprzątania i posiada specjalną szczotkę elektryczną.

  Są dodatkowo odkurzacze optymalnie dostosowane dla osób z alergią. Przykładem jest Odkurzacz Miele Allergy, który nie tylko efektywnie usuwa pyłki, roztocza i inne alergeny ze wszelkich podłóg,jeszcze dzięki Filtrowi HEPA 13 (zgodnie z normą EN 1822/2011) wyczyści nawet powietrze w pomieszczeniu.

  podczas odkurzania odfiltrowanych jest z powietrza ponad 99,999% wszelkich cząsteczek, a choćby niepokaźny kurz. Alergicy mogą w końcu głęboko i spokojnie odetchnąć!Do propozycji marki Miele dołączyły jeszcze odkurzacze bezprzewodowe, bezworkowe i roboty sprzątające.Odkurzacz MIELE Scout RX2 Home Vision to robot sprzątający, dzięki któremu odkurzanie stanie się zupełną przyjemnością.

  Pracę urządzenia można sterować poprzez aplikację w telefonie dzięki MobileControl. Ponadto odkurzacz jest lekki, więc z łatwością można go przenieść albo opróżnić. Ogromnym atutem jest cicha praca urządzenia, dzięki czemu może pracować choćby podczas snu domowników.Ten robot sprzątający ma unikatową sprawność odkurzania na wszelkich rodzajach podłóg dzięki systemowi Quattro Cleaning Power.

  na dodatek robot ma system Furniture Protection Technology czyli 7 czujników podczerwieni, dzięki którym prosto omija przeszkody. Atutem jest jego płaska pokrywa, która wynosi 8,5 cm zezwalająca na sprzątanie pod niskimi meblami.

  Scout RX2 Home Vision wytwarza mapę pomieszczenia i ustala adekwatną trasę przejazdu dzięki Home Mapping RX2, a Timer zezwala na zaplanowanie pracy urządzenia wyjątkowo gdy nie ma nas w domu. W dodatku sam pojedzie do stacji ładującej, gdy jego pojemny akumulator będzie na wyczerpaniu.Ogromnym atutem urządzenia jest czterostopniowy system czyszczenia, czyli szczotki, które dochodzą do wszelkich zakamarków pomieszczenia, do tego wałek szczotkowy, bezszczotkowy silnik i mocno ssący otwór z tyłu urządzenia.

  Jeżeli zajdzie taka potrzeba i wykryje większe skupisko brudu robot przełączy się na tryb TURBO.dane techniczne– średnica 35,4– waga 3,3 kg– wysokość 8,5 cm– czujniki: antykolizyjne, krawędzi, przeszkód– 4 programy czyszczenia– czas ładowania akumulatora 180 min– czas pracy 120 min– poziom hałasu 64 dB– programator pracy– wi-fi– 24 mce gwarancjiWspółpracujemy z oficjalnym dystrybutorem marki Miele w Polsce.

  nabywając w naszym sklepie, mają Państwo gwarancję zakupu oryginalnego towaru.Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania - napisz albo zadzwoń!tel. 660 56 57 58e-mail: bok@kuchniapremium.pl

Powiązania:  Najlepsze odkurzacze Philips. Ranking TOP10 modeli

Miele Blizzard Cx1 ParQueT

Miele Blizzard Cx1 ParQueT Najniższa Cena Online

Miele Blizzard Cx1 ParQueT - opis i dane techniczne

Krótki opis odkurzacza - rozwiń / zwiń
 • Marka odkurzacza: Miele
 • Pełna nazwa odkurzacza: Miele Blizzard Cx1 ParQueT
 • Ilość ofert: 5
 • Segment odkurzaczy: Modele znanych marek
 • Charakterystyka / Opis odkurzacza:

  blizzard cx1 parquet - skcf5 odkurzacz bezworkowy z dużą mocą ssania i rurą teleskopową dla skrupulatnego, wygodnego odkurzania. Wielka skuteczność czyszczenia dzięki technologii vortex – 890w maksymalna higiena powietrza z filtrem hepa lifetime uniwersalne wykorzystanie – ssawka podłogowa z metalową stopą ochrona dla twardych powierzchni – sprężysty parquet twister technologia vortexnajlepsze zasysanie dzięki wysokiemu przepływowidzięki technice vortex kreuje się ogromna szybkość przepływu powyżej 100 km/h.

  w połączeniu z stanowczo grubą dyszą podłogową i sposobie prowadzenia powietrza usprawniającym przepływ odkurzacz bezworkowy gwarantuje najwyższą skuteczność czyszczenia. Wielkie zabrudzenia i znikomy kurz są dzięki czemu rewelacyjnie od siebie oddzielone.

  wielkie zabrudzenia wpadają do krystalicznego pojemnika na kurz, a niewiele znaczący pył do oddzielnego pojemnika z filtrem dokładnym.higieniczne opróżnianiehigieniczne opróżnianieze względu na wysoką moc ssania specjalnie zaprojektowanego silnika, wyjątkowo wysoka szybkość przepływu zapewnia doskonałe oddzielanie kurzu od pokaźnych cząsteczek brudu i niepokaźnych skażeń do osobnych pojemników.

  opróżnianie pojemników odbywa się od dołu, dzięki czemu wznoszenie kurzu jest ograniczone do minimum.comfortcleanautomatyczne samoczyszczenie dzięki czujnikominnowacyjne czujniki mierzą przepływ powietrza filta pyłowego gore® cleanstream® i w razie zapotrzebowania samoczynnie aktywują funkcję samoczyszczenia comfortclean.

  w tym celu urządzenie wyłącza się na około 20 sekund. Funkcja comfortclean może ponadto zostać uaktywniona ręcznie. W ten sposób comfortclean zagwarantuje stale wysoką efektywność czyszczenia.pełnowartościowe wyposażeniezawsze w zasięgu rękiodkurzacz miele ma na wyposażeniu seryjnym trzy wysokiej jakości akcesoria: dyszę do tapicerki, dyszę do fug, a także końcówkę ssącą z włosiem.

  są one zintegrowane w sposób bezpyłowy albo – tylko w miele – zamocowane do varioclip i zawsze gotowe do użycia.zwijanie kabla comfort przyciskiem dotykowymbez kInne zestawienia modeli odkurzaczy znanych marek:


Cenione odkurzacze Miele. Zestawienie na wrzesień 2023

Prezentujemy poniżej ranking odkurzaczy marki Miele.

* Aktualizacja zestawienia TOP5 – wrzesień 2023. *


Hasła, dzięki którym wyszukano zestawienia:

 • jaki odkurzacz Miele do 2000 zł opinie,
 • dobre odkurzacze Miele do 2000 zł cena,
 • ranking z odkurzaczami Miele do 2000 zł,
 • odkurzacze Miele do 2000 zł jakie najlepsze.

Inne zestawienia modeli odkurzaczy znanych marek:


Odkurzane powiązania: najlepsze odkurzacze Miele do 2000 zł, odkurzacz Miele do 2000 zł cena, opinie o odkurzaczach Miele do 2000 zł, ranking odkurzaczy Miele do 2000 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *